Piknik Saperski zorganizowany przez Koło „Saper” Związku Żołnierzy WP, Sołtysa i Radę Sołecką Świerzowa oraz Klub Sportowy Artemis Wrocław.

Dnia 20 czerwca br. w Świerzowie gm. Prusice odbył się Piknik Saperski zorganizowany przez Koło „Saper” Związku Żołnierzy WP, Sołtysa i Radę Sołecką Świerzowa oraz Klub Sportowy Artemis Wrocław.

Organizatorzy przygotowali liczne atrakcje. Jako pierwsza wystartowała zabawa na orientację przez Las Piekary. Wystartowało 21 uczestników w różnym wieku, w tym 87-latkowie Stanisław Bobowiec i Kazimierz Dura – wielce utytułowany mistrz biegów na orientację. Punkt startowy i meta to Wzgórze Pielgrzymiec 180 mnp, przy Kamieniu Św. Jadwigi Śląskiej, wybitny punkt widokowy Gór Kocich. Jak mówi legenda w kamieniu tym została odciśnięta stopa świętej. Nad przebiegiem biegu czuwała komisja w składzie: Kol. Maciej Drewniak, który opracował i zbudował trasę orientacji terenowej oraz Kol. Michał Włodarczyk, Krzysztof Majer, Maciej Musiał i Dominik Mirowski, prezes Klubu „Artemis”. Trasa liczyła 15 punktów, na dystansie ok. 5 kilometrów. Najlepszy czas przebiegu to 45 minut, a najdłuższy to 109 minut. Każdy uczestnik i ekipa sędziowska otrzymali złoty medal pamiątkowy.

Kolejną atrakcją była strzelnica polowa z broni pneumatycznej, strzelało 27 osób. I tutaj wiek strzelających był bardzo zróżnicowany. Nad prawidłowym i bezpiecznym przebiegiem strzelania czuwała komisja w składzie:Kol. Michał Oblicki, Krzysztof Wiśniewski, Maciej Oblicki, Piotr Włodarczyk, Michał Wiśniewski i Beata Mazur. Po zakończeniu strzelania i biegu odbyło się losowanie nagród rzeczowych. Kol Tadeusz Grabarczyk i Michał Włodarczyk oraz losującą upominki „sierotką” był najmłodszy uczestnik imprezy.

Kolejnym etapem był Piknik Rodzinny pod Lokalnym Centrum Kultury. Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że obiekt ten powstał dzięki finansowaniu przez Unię Europejską z funduszu Nowy Ład, gdzie w gminie Prusice kosztem 5,5 mln zł powstały cztery takie obiekty. Na estradzie pod Centrum wysłuchaliśmy koncertu wokalnych zespołów ludowych: „Mirkowianie” i „Strupinianie”. A wieczorem wspólna zabawa taneczna przy muzyce DJ-a.

Impreza stała się okazją do podziękowania za długoletnią współpracę środowiska wsi Świerzów i gminy Prusice z wojskowymi weteranami, nie tylko w organizacji imprez na orientację. Na wniosek Zarządu Wojewódzkiego Związku Żołnierzy WP zostali odznaczeni: burmistrz M-G Prusice Igor Bandrowicz, były sołtys Świerzowa Andrzej Syrnyk i Beata Mazur – Złotym medalem 40-lecia Związku Żołnierzy WP oraz sołtys Agnieszka Syrnyk-Michalewska – brązowym medalem Za Wybitne Zasługi dla Związku Żołnierzy WP. Odznaczenia wręczył Kol.Marek Leśniak, prezes Zarządu Wojewódzkiego i Koła „Saper” ZŻ WP, który podziękował i pogratulował organizatorom udanej imprezy. Z kolei burmistrz Igor Bandrowicz zapowiedział, że w przyszłym roku gminne dożynki odbędą się w Świerzowie i zaprosił nas już do udziału w nich w sierpniu 2027 r..

Specjalne słowa uznania i gratulacje kieruję Kol. Tadeuszowi Grabarczykowi i Michałowi Włodarczykowi za duży wkład pracy w przygotowaniu ,,PIKNIKU SAPERSKIEGO”- gospodarzom oraz organizatorom świetnej imprezy, a Pani Sołtys i Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich dziękuję za przygotowanie smacznych potraw, ciast, napojów oraz atrakcji.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.


Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.