Zebranie świąteczne Koła ZŻWP im. Ziemi Oleśnickiej w Zajeździe „U Stefanii”.

Zgodnie z planem zamierzeń na 2023 r. w dniu 28 marca br. członkowie Koła Związku Żołnierzy Wojska Polskiego im. Ziemi Oleśnickiej spotkali się na zebraniu świątecznym. Jak od 8 lat, po raz kolejny, miejscem spotkania blisko 70 Koleżanek i Kolegów oraz zaproszonych Gości był Zajazd „U Stefanii” w Dąbrowie Oleśnickiej. Zebranie przygotowane przez zarząd koła prowadziłem osobiście witając Koleżanki i Kolegów oraz Gości, którzy uczestnicząc w naszym spotkaniu, dzielili się własnymi doświadczeniami oraz złożyli życzenia świąteczne:

 1. Pani Dorota RASAŁA – ŚWITOŃ – Prezes Światowego Związku Żołnierzy AK w Oleśnicy;

 2. Pan Piotr STELMASZEWSKI – Prezes Fundacji Senior-Care w Oleśnicy;

 3. ppłk Bogumił DUCZMALEWSKI – Prezes ZW ZŻWP we Wrocławiu;

 4. ppłk Zbigniew NAGÓRNY – Honorowy Prezes Zarządu Koła „LOTNIK” ZZWP w Oleśnicy;

Z wielką przyjemnością gościliśmy również wdowy naszych Kolegów, które dzięki stwarzanej atmosferze na naszych spotkaniach, przystąpiły do Koła. Na naszym spotkaniu mogliśmy też podziękować przedstawicielom firm wspierających statutową działalność Koła m.in.: dla Firmy „PROFI” z Grabowa nad Prosną, „DORO” z Inowrocławia oraz indywidualnie na ręce Pani ŚWIĘCH Małgorzaty obecnej na spotkaniu dla wszystkich ofiarodawców z Gminy Oleśnica za pomoc w organizacji tak miłych spotkań środowiskowych.

Następnie w ramach spraw organizacyjnych i personalnych, powiadomiłem zebranych o przystąpieniu do naszego Koła Kol. Bożeny HORODELSKIEJ.

Miłym akcentem było też wyróżnienie Kolegów:

 1. Wpis do Księgi Honorowej Zarządu Wojewódzkiego ZŻWP we Wrocławiu:

 1. płk JARMOŁKOWICZ Jerzy;

 2. ppor. rez. OBIEGŁO Włodzimierz.

 1. Krzyż Komandorski „Za Zasługi Dla Związku Żołnierzy Wojska Polskiego”:

 1. ppłk GRZYB Henryk.

 1. Złoty Krzyż z Gwiazdą „Za Zasługi Dla Związku Żołnierzy Wojska Polskiego”:

 1. mjr BUDA Bogdan;

 2. ppłk JANIC Józef;

 3. mjr KOTOWICZ Jan;

 4. sierż. rez. SZYDEŁKO Eugeniusz.

 1. Medal XL – lecia Związku Żołnierzy Wojska Polskiego:

 1. chor. LUBRYKA Czesław.

Kolejnym punktem naszego zebrania były sprawy organizacyjne dotyczące:

 1. informacja Pani Prezes Światowego Związku Żołnierzy AK w Oleśnicy o uroczystościach w dniu 12 kwietnia 2023 r. w 80. Rocznicę pozyskania informacji o „Zbrodni Katyńskiej”;

 2. informacja Prezesa Fundacji Senior-Care w Oleśnicy o świadczeniach socjalnych dla seniorów;

 3. informacja dotycząca funduszu socjalnego WBE;

 4. informacja dotycząca zawodów strzeleckich w dniu 27.05.2023 r.;

 5. składki – nr konta – dodatkowe wpłaty – Skarbnik;

 6. terminy kolejnych spotkań – tj. święta w dniu 2.05; 3.05, a w dniu 8.05 – Festyn z okazji Dnia Zwycięstwa – Pomnik godz. 16.00 oraz uroczyste obchody z okazji Święta ZŻWP w dniu 06.06.2023 r.

Po przekazaniu powyższych informacji życząc zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych zaprosiłem do wspólnego posiłku. Na stołach znalazły się tradycyjne potrawy: żurek z jajkiem i kiełbasą, wędliny i sałatki, były też ciasta, owoce oraz długie koleżeńskie rozmowy. Przy wyjściu można było zabrać do domowej degustacji wyroby zawsze wspierających nas sponsorów.

Prezentując kilka zdjęć przypominających to miłe, świąteczne spotkanie w Dąbrowie, pragnę serdecznie podziękować Koleżankom i Kolegom walnie przyczyniających się do organizacji tak atrakcyjnych spotkań. Szczególne jednak słowa uznania kieruję do Kol. mjr. Jerzego TRZCIŃSKIEGO za zabezpieczenie logistyczne i socjalne statutowej działalności Koła ZŻWP im. Ziemi Oleśnickiej.

Opracował: Lucjan Ławniczek
Foto:
Kol. Sławomir Bednarz.

This slideshow requires JavaScript.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.