Spotkanie wigilijno-noworoczne członków Koła Budowlani.

W dniu 15 grudnia 2022 r. odbyło się spotkanie wigilijno-noworoczne członków Koła Budowlani. Rozpoczęło się ono o godzinie 16:00 w restauracji hotelu Wieniawa przy ul. Gajowickiej 126 we Wrocławiu. W tym roku zaproszenie do udziału w tym radosnym dniu spotkało się z licznym odzewem członków Koła i zaproszonych gości. Frekwencja była wysoka.

Spotkanie rozpoczął prezes Koła kol. Jan Regdosz. Przywitał serdecznie wszystkich członków Koła, w szczególności panie członkinie i małżonki oraz zaproszonych gości: księdza kapelana mjr Maksymiliana JEZIERSKIEGO z parafii św. Elżbiety, kol. Andrzeja JASKA z Koła SAPER, a także kol. Marię ROTTER przewodniczącą zaprzyjaźnionego z Kołem Budowlani Koła nr 28 PZITB.

Następnie błogosławieństwo zgromadzonym oraz ich rodzinom przekazał ksiądz Maksymilian Jezierski. Usłyszeliśmy piękne słowa o miłości, przebaczaniu, ale również o czasie refleksji, przemyśleń i wspomnień.

Kolejno prezes, w skrócie omówił wykonanie zadań zaplanowanych do realizacji w 2022 r. oraz wręczył odznaczenia i wyróżnienia kol. kol. Henrykowi Alberskiemu i Jerzemu Bąkowi. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć kol. Stanislawa Diduszki, który w br. odszedł na wieczna wartę. Na zakończenie swojego wystąpienia Prezes złożył zebranym życzenia świąteczno-noworoczne, z przesłaniem, abyśmy za rok spotkali się w nie mniej licznym gronie i dobrym zdrowiu.

Nastąpiło symboliczne dzielenie się opłatkiem, składanie sobie życzeń spokojnych i zdrowych świąt Bożego Narodzenia oraz życzenia spotkania w następnym roku. Na stół zostały wniesione potrawy wigilijne. Zgodnie z tradycją pojawił się czerwony barszcz z uszkami z grzybów leśnych, pierogi z kapustą i grzybami, smażony karp, śledzie w różnych postaciach.. Na deser ciasta, w śród których nie mogło zabraknąć mającego szczególne miejsce w tradycji polskiej – makowca oraz kompot z suszu. Rozmowom i wspominkom nie było końca. Spotkanie przebiegło w bardzo uroczystej, świątecznej i koleżeńskiej atmosferze. Każdy z uczestników został obdarowany symbolicznym upominkiem w postaci kalendarza na rok 2023.

DO SIEGO ROKU 2023

Opracowała Jolanta Cieśla-Zagórska

This slideshow requires JavaScript.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.