XXVI SPOTKANIE KOLEŻEŃSKO – INTEGRACYJNE KOŁA „BUDOWLANI” – TURAWA 2018

 Zgodnie z planem działalności koła „Budowlani” na rok 2018 w dniach 21-23.09,2018r. odbyło się spotkanie koleżeńsko-integracyjne członków koła i zaproszonych gości. Gościny użyczył oraz zapewnił nam dobre warunki zakwaterowania i wyżywienia ośrodek „PETERS” w Turawie przy ul. Spacerowej.

Współorganizatorem spotkania było koło „Budowlani” z Opola.

  • Spotkanie rozpoczęło się w piątek o godz.19.00 uroczystą kolacją wraz z częścią oficjalną. Prezes naszego koła kol. Jan Regdosz serdecznie powitał imiennie wszystkich uczestników, w tym :

  • Prezesa Zarządu Wojewódzkiego ZŻWP we Wrocławiu  kol.  Mariana   Dąbrowskiego,

  • Prezesa Honorowego naszego koła kol. Jana Stępnia,

  • Członków naszego koła wraz z małżonkami,

  • Prezesa koła „Budowlani” w Opolu kol. Henryka Oleksiuka,

  • Członków koła „Budowlani” w Opolu ,

  • Zaproszonych gości –sympatyków naszego koła z Gniezna, Zabrza, Opola i Wrocławia.

W dalszej części spotkania zostały wręczone odznaczenia i wyróżnienia. Odznaczenia otrzymali:

  • Kol. Marian Mora-krzyż I klasy -złoty z gwiazdą,

  • Kol. Jan Regdosz- krzyż III klasy – srebrny,

  • Kol. Sławomir Szandrocho – krzyż III klasy – srebrny.

Odznaczenia wręczył Prezes Zarządu Wojewódzkiego ZŻWP kol. Marian Dąbrowski.

Następnie Prezes koła „Budowlani” w Opolu kol. Henryk Oleksiuk wręczył odznaczenia członkom swojego Koła oraz podziękowania dla kolegów Mariana Mory i Jana Stępnia za wieloletnie działania na rzecz integracji środowiska wojskowych budowlanych z terenu byłego SOW.

W kolejnej części kol. Marian Mora przedstawił genezę powstania i historię działalności koła „Budowlani”, a Prezes kol. Jan Regdosz zapoznał uczestników z programem spotkania w kolejnych dwóch dniach i życząc wszystkim uczestnikom szampańskiej zabawy zakończył część oficjalną. Zabawa przy oprawie muzycznej zespołu kol. Piotra Rusina trwała do północy .

W sobotę zgodnie z planem zwiedziliśmy Park Jurajski w Krasiejowie. Jest to znane w całym świecie muzeum paleontologiczne połączone z parkiem rozrywki zlokalizowane na ciągle aktywnym terenie wykopalisk. Do dnia dzisiejszego z eksploatowanych wyrobisk pozyskuje się materiały do produkcji cementu.

Kolejnym etapem naszej sobotniej wycieczki było Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu gdzie między innymi obejrzeliśmy pięknie zrealizowany film o festiwalach polskiej piosenki, który przybliżył nam ich historię i przypomniał przeboje i idoli naszej młodości.

Następnie udaliśmy się na Wzgórze Uniwersyteckie w Opolu – najwyższe wzniesienie na starym mieście skąd podziwialiśmy piękną panoramę miasta. Kolega Henryk Oleksiuk bardzo ciekawie opowiedział o 1000- letniej historii tego miejsca oraz o wielu legendach związanych ze Wzgórzem. Obecnie znajdują się tu dwa obiekty uniwersyteckie, wokół których zlokalizowane są liczne rzeźby i posągi zgromadzone z terenu całej Opolszczyzny.

Spacer po Starówce Opola zakończył pobyt na Skwerze Artystów gdzie obejrzeliśmy figury wielu znanych artystów, których twórczość związana była z Opolem (m.in. Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego).

Po powrocie do miejsca zakwaterowania wieczorem biesiadowaliśmy przy grillu i piwku.

W niedzielę po obiedzie i odbytym spacerze nad jeziorem turawskim pożegnaliśmy to urokliwe miejsce, z przesłaniem kolejnego spotkania za rok.

Andrzej Romański

This slideshow requires JavaScript.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.