Jubileusz kol. ppłk. w st. sp. Zdzisława Gołębiowskiego.

Oleśnica, 27.04.2024 r.

Piękny jubileusz…

Członek koła ZŻWP im. Ziemi Oleśnickiej, kawaler Orderu Odrodzenia Polski, kol. ppłk w st. sp. Zdzisław Gołębiowski szef komisji rewizyjnej koła im. Ziemi Oleśnickiej 27 kwietnia br. ukończył 90 rok życia. Z tej okazji z inicjatywy rodziny odbyło się spotkanie rodzinno – koleżeńskie.

Punktualnie o godzinie 16.00 do lokalu „U Stefanii” w Dąbrowie Oleśnickiej przybył dostojny jubilat i przy dźwiękach marsza generalskiego i lampką szampana oraz wiązanką 90 pięknych róż został powitany przez rodzinę i przez nas kolegów z koła. Zaskoczony, ale uśmiechnięty wysłuchał braw na swoją cześć.

Nasz Jubilat urodził się w Myszyńcu na Kurpiach i z tego miasta otrzymaliśmy gratulacje i upominki od Pani Burmistrz Elżbiety Abramczyk.

Wśród upominków znalazła się kopia aktu urodzenia kolegi Zdzisława z 1934 roku. Oprawiony dokument odczytał prezes naszego koła kol. płk Lucjan Ławniczek, który wręczył też dedykację związkową, a kol. mjr Jan Łaski odczytał gratulacje i życzenia z Myszyńca. Wśród upominków znalazła się piękna wycinanka kurpiowska, grudka ziemi myszynieckiej i opracowania dotyczące historii tego miasta.

Następnie odczytane zostały gratulacje i życzenia wraz z upominkami od Burmistrza Oleśnicy Jana Bronsia i Wójta Gminy Oleśnica Marcina Kasiny.

Od nas kolegów z koła im. Ziemi Oleśnickiej z rąk kol. ppłk Jerzego Wójcika dostojny Jubilat odebrał polską szablę paradną wz. 1976.

Stowarzyszenie Kawaleryjskie im. 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich reprezentowane przez Jana Gałązkę przekazało pamiątkowe Złote Hufnale, ikonkę M. B. Jazłowieckiej i pamiątkowe zdjęcie z czasu służby kolegi Zdzisława w lotnictwie.

Potem były życzenia od najbliższych i pamiątkowe zdjęcia z dostojnym Jubilatem i wspólne odśpiewanie „Sto lat” dla kolegi Zdzisława.

Po smacznym obiedzie rozpoczęły się rozmowy i wspomnienia dotyczące życia i służby i dalsze wspólne biesiadowanie.

Ja tam byłem, fakty powyższe opisałem, dobrych potraw i dodatków różnych spróbowałem.

Tekst: mjr w st. spocz. Jerzy Tomasz Trzciński
Zdjęcia: Rodzina jubilata

This slideshow requires JavaScript.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.