SPOTKANIE ŚWIĄTECZNO–NOWOROCZNE Koła ZŻWP „BUDOWLANI”.

Zgodnie z Planem Przedsięwzięć Koła ZŻWP„BUDOWLANI”  we Wrocławiu w dniu 13.12.2019 r.  w restauracji WIENIAWA odbyło się spotkanie Świąteczno-Noworoczne.

W spotkaniu uczestniczyło 30 osób, w tym 25 naszych członków, jedna małżonka – Pani Zofia Janiszewska oraz czwórka zaproszonych gości w osobach:
– ksiądz prałat płk Janusz Radzik – Dziekan Sił Powietrznych,
– płk Adolf Sitarz – Prezes Koła im. Gen. Ohanowicza,
– kol. Lidia Kisielewska – członek wspierający Nasze Koło,
– ppłk rez. Wiesław Cieśla – zgłaszający chęć wstąpienia do Koła.
Spotkanie otworzył i wszystkich jego uczestników serdecznie powitał Prezes kol. płk Jan Regdosz, poinformował o realizacji planowanych zamierzeń Naszego Koła w roku 2019 i przedstawił zarys planu działalności Koła na rok 2020. Wręczył ostatnie w roku bieżącym wyróżnienia, które otrzymali:
– kol. Anna Wiatr – medal pamiątkowy za zasługi dla ZŻWP,
– kol. Janina Zalejska – medal pamiątkowy za zasługi dla ZŻWP,
– kol. Stanisław Czerwiński – list gratulacyjny z okazji rocznicy urodzin,
– kol. Włodzimierz Sekulski – list gratulacyjny z okazji rocznicy urodzin.
Następnie Prezes złożył wszystkim uczestnikom i ich najbliższym życzenia świąteczno – noworoczne.
W dalszej części spotkania ze Słowem Bożym wystąpił ks. prałat płk Janusz Radzik, który poświęcił opłatki i potrawy oraz złożył życzenia uczestnikom i ich rodzinom: zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęścia i powodzenia w Nowym Roku. Jako ostatni głos zabrał kol. płk Adolf Sitarz, podziękował za zaproszenie i również złożył życzenia z okazji Świąt.
Po podzieleniu się opłatkiem i wzajemnym złożeniu życzeń świąteczno–noworocznych przystąpiono do konsumpcji bardzo smacznych potraw wigilijnych i do wspomnień z minionych lat pracy i służby. Okazji do śpiewania kolęd jednak nie było, gdyż podobnie jak my, w tym samym lokalu spotkania odbywały trzy inne grupy gości. Jednakże atmosfera naszego spotkania była miła i serdeczna a temperatura rozmów i dyskusji podniosła się dzięki napitkom, o które zadbał Prezes oraz nalewkom osobistego autorstwa kol. Mariana Mory.
Andrzej Romański

This slideshow requires JavaScript.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.