ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO W ŚWIDNICY.

Jak co roku organizatorem uroczystości był Związek Żołnierzy Wojska Polskiego – Koło Ziemi Świdnickiej, pod patronatem Prezydent Miasta oraz Starosty Powiatowego.

Uroczystość rozpoczęła się – jak zwykle – Mszą świętą w Katedrze a następnie kontynuowana była na Placu Grunwaldzkim. Po podniesieniu Flagi RP na maszt, prowadzący uroczystość podkreślili, że żołnierze z honorem walczyli we wrześniu 1939 roku, walczyli z otaczającym ich wrogiem osamotnieni, pozbawieni wsparcia sojuszników.

Po powitaniu przybyłych uczestników i gości głos zabrała Prezydent Miasta, Beata Moskal Słaniewska. Jak zazwyczaj, podkreśliła że żołnierze Wojska Polskiego na wszystkich frontach II Wojny Światowej skutecznie walczyli dla dobra swojej Ojczyzny.

Następnie złożono pod pomnikiem, wspólny wieniec: od mieszkańców miasta, władz samorządowych, organizacji kombatanckich i Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Kwiaty złożyły też delegacje służb mundurowych, przedstawiciele parlamentarzystów i inni. Kwiaty pod pomnikiem Sapera Wojska Polskiego złożyła delegacja Koła Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Uroczystość uświetnił swoją obecnością wiceprezes zarządu Wojewódzkiego ZŻWP, kolega Adam Chodaczyński.

Na zakończenie tradycyjnie odegrano i odśpiewano Rotę.

Pani Prezydent Miasta Świdnicy zaprosiła delegacje organizacji kombatanckich oraz członków koła ZŻWP na wspólny obiad, który przebiegł w bardzo miłej atmosferze.

Jak co roku, nasze szczególnie przyjazne Wojsku Polskiemu Miasto, od lat uroczyście obchodzi Dzień Wojska Polskiego mimo, że od 10 lat nie ma już w Świdnicy żadnej instytucji czy też Jednostki Wojskowej.
My żołnierze – weterani w pełni to doceniamy.

Tadeusz Bortnik

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.