Zawody strzeleckie Wrocławskiej Organizacji ZŻWP.

W dniu 26.05.2018 r. od godz. 10-14 zostały przeprowadzone zawody strzeleckie z pistoletu Margolin. Odpowiedzialnym za strzelanie był pan Prezes Lisowski Krzysztof – opiekun strzelnicy przy ulicy Skwierzyńskiej 1. Przy pięknej pogodzie uczestnicy zawodów przyjechali pół godziny wcześniej. Kierownik strzelnicy zapoznał wszystkich zawodników z warunkami strzelań, zasadami bhp. Punktualnie o godz. 10 koło Lotnik wraz z kołem Budowlanych rozpoczęli sportową rywalizację. Zawodnicy strzelali na odległość 25 metrów. Każdy ze strzelających oddał 10 strzałów, w tym 3 próbne do tarczy 23p. W wyniku szlachetnej rywalizacji drużynowo zwyciężyło koło Saper 2 w składzie: Andrzej Kajkowski, Tadeusz Grabarczyk, Krzysztof Wiśniewski. Łącznie uzyskali 180 punktów. Drugie miejsce drużynowo zajęło koło Saper 1 w składzie: Jerzy Dolewski, Leszek Wiśniewski i Andrzej Grimling. Trzecie miejsce zajęło koło Lotnik w składzie: Stanisław Krawczykowski, Janusz Kółeczek, Marek Zabiegły. Łącznie zespół zdobył 172 punkty. Trzy pierwsze koła zostały udekorowane pucharami, pamiątkowymi medalami oraz dyplomami. Dla wszystkich uczestników zawodów była przygotowana rewelacyjna zupa grochowa. W dniu strzelania panowała temperatura 26 stopni. Każdy z zawodników mógł napić się kawy, herbaty oraz wody mineralnej. Puchary i dyplomy wręczał Wiceprezes do spraw obronnych Jan Barański w towarzystwie zawodowego fotografa płk. Romana Tepera. Do rywalizacji przystąpiło 9 kół ZŻWP. W czasie zawodów panowała kapitalna atmosfera, zawodnicy obiecali wstawić się w roku 2019 w tych samych składach.

Jan Barański

This slideshow requires JavaScript.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.