Święto Wojska Polskiego we Wrocławiu.

15 sierpnia 2018 roku o godzinie 10.00 z okazji Dnia Wojska Polskiego w kościele garnizonowym we Wrocławiu odprawiono mszę w intencji Ojczyzny. Mszę odprawił Biskup pomocniczy Jacek Kiciński. Uczestników mszy przywitał proboszcz parafii ksiądz dziekan Janusz Radzik.

O godzinie 12.00 na Placu Gołębim rozpoczął się uroczysty Apel. Po złożeniu meldunku przez dowódcę uroczystości dowódcy garnizonu Pułkownikowi Dariuszowi Krzywdzińskiemu, po podniesieniu flagi Państwa na maszt i odegraniu hymnu Dowódca Garnizonu przywitał zebranych na uroczystości. Następnie odczytano Pismo skierowane do żołnierzy od Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka. Następnie odczytano decyzje o mianowaniach na wyższe stopnie wojskowe i wyróżnieniach. Po wręczeniu wyróżnień głos zabrali: dowódca 3 Brygady Radiotechnicznej Pułkownik Dariusz Krzywdziński, wicewojewoda dolnośląski Kamil Krzysztof Zieliński. Następnie Apel Pamięci odczytał Komendant Garnizonu. Po Apelu Pamięci oddano Salwę honorową. Po salwie odbyła się defilada pododdziałów uczestniczących w uroczystości.

W uroczystości uczestniczył poczet sztandarowy ze sztandarem Związku Żołnierzy Wojska Polskiego wystawiony przez Koło im.gen. Zbigniewa Ohanowicza w składzie: ppłk Kochanowski Mieczysław, ppłk Makuchowski Fryderyk, st.chor.szt. Gadziński Józef oraz wielu członków Związku Żołnierzy Wojska Polskiego.

Od 10.00 do 14.00 na Placu Solnym można było zwiedzić wystawę sprzętu wojskowego.

Marian Dąbrowski

This slideshow requires JavaScript.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.