Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Sto lat…

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

W Oleśnickim Zamku, gdzie czasowo funkcjonuje miejska sala ślubów, po 50-ciu latach i 7 dniach stanęli dostojni jubilaci Danuta i Bogdan Buda.

Kolega major Bogdan jest członkiem koła ZŻWP im. Ziemi Oleśnickiej. Jako rodowity Wielkopolanin związał się z Oleśnicą w roku 1962, gdy został skierowany do służby wojskowej w JW 3604, czyli do „Czerwonych koszar” po zakończeniu Szkoły Podoficerskiej w Ostrowie Wlkp.

W sobotnie popołudnie 9 września 2017 roku młoda para z dorobkiem dwojga dzieci Dorotą i Grzegorzem oraz trojgiem wnucząt Karoliną, Jakubem i Maciejem spotkali się w sali Rycerskiej. Tam w obecności Burmistrza Oleśnicy Michała Kołacińskiego i kierowniczki USC Pani Reginy Kołc powtórnie wyrzekli słowa małżeńskiej przysięgi a Burmistrz w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, udekorował dostojnych jubilatów Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Potem było „gorzko, gorzko” i pocałunek jubilatów oraz gromkie sto lat na ich cześć.

Następnie najbliżsi i zaproszeni goście złożyli życzenia, wręczyli wiązanki kwiatów i przekazali upominki. Nasze koło reprezentowała delegacja z prezesem Lucjanem Ławniczkiem, któremu towarzyszyli koledzy: Andrzej Krzemiński, Zdzisław Gołębiowski i Jerzy Trzciński. Po sesji zdjęciowej jubilaci i zaproszeni goście zasiedli w gościnnej komnacie zamku i próbowali dań zamkowej kuchni ze smacznym tortem w roli głównej.

W miłej rodzinnej i koleżeńskiej atmosferze wygłaszane były toasty i kolejne życzenia oraz wspomnienia tych 50 lat, które minęły niesłychanie szybko. Ja tam wśród gości byłem, próbowałem smacznych dań i ogromnie się cieszyłem ze święta naszego kolegi Bogdana I jego żony Danuty.

Doświadczonej młodej parze życzymy zdrowia i tradycyjnych „Stu lat”…

Opr. Jerzy Trzciński mjr rez.
Foto: Rodzina

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.