OPŁATKOWE SPOTKANIE ŚWIĄTECZNO-NOWOROCZNE „WOJSKOWYCH BUDOWLANYCH” – 16.12.2016 R.

Zgodnie z Planem Przedsięwzięć Koła, w dniu 16.12.2016 r. w Restauracji „Wieniawa” odbyło się Spotkanie Świąteczno-Noworoczne (Opłatkowe) Koła ZŻWP „Budowlani”. W spotkaniu uczestniczyło 57 osób, w tym 46 członków Koła, 4 małżonki naszych kolegów i 7-mioro zaproszonych gości.

Spotkanie otworzył nowo wybrany Prezes Koła „Budowlani” kol. płk Jan Regdosz, który powitał przybyłych na spotkanie członków (członkinie) Koła i przybyłe małżonki oraz zaproszonych gości w osobach: Prezesa Zarządu kol. płk. Mariana Dąbrowskiego, Dziekana Sił Powietrznych ks. Prałata płk. Janusza Radzika, Prezesa Koła im. Gen. Ohanowicza kol. płk. Adolfa Sitarza, Prezesa Koła im. Piastów Śl. kol. płk. Kazimierza Derkacza, przedstawiciela Koła „Saper” kol. mjr. Andrzeja Jaska, Prezesa R.O.D. „Obrońca” pana płk. Henryka Tomaszewskiego i małżonkę wiceprezesa Stowarzyszenia Upowszechniania Tradycji Oręża Polskiego im. Króla Jana III Sobieskiego Panią Józefę Janecką.

W dalszej części spotkania głos zabrał ks. Prałat płk Janusz Radzik, który wygłosił Słowo Boże, poświęcił opłatki i potrawy wigilijne, a następnie złożył wszystkim życzenia świąteczno-noworoczne.

Następnie wręczono ostatnie w tym roku wyróżnienia:

  • Dyplom Uznania (Podziękowanie) od Prezesa Zarządu Wojewódzkiego otrzymał wieloletni Skarbnik naszego Koła kol. płk Stanisław Diduszko;

  • List Gratulacyjny z okazji okrągłej rocznicy urodzin otrzymała członkini naszego Koła kol. Janina Zalejska;

  • Podziękowania Zarządu Koła „Budowlani” otrzymali kol. płk Henryk Alberski i kol. ppłk Janusz Kopeć.

Następnie Prezesi zaprzyjaźnionych Kół im. Piastów Śl. i im. Gen. Ohanowicza podziękowali za zaproszenie oraz współpracę między naszymi Kołami, zaś Prezes Zarządu Wojewódzkiego ZŻWP podziękował Prezesom i Zarządowi Koła „Budowlani” za aktywną i wyróżniającą się działalność związkową w minionym roku oraz złożył wszystkim życzenia świąteczno-noworoczne.

Nowo wybrany, na ostatnim zebraniu sprawozdawczo-wyborczym, Prezes Honorowy Koła „Budowlani” kol. płk Jan Stępień podziękował wszystkim za współpracę w okresie jego 4-letniej kadencji, zaś aktualny Prezes Koła kol. płk Jan Regdosz poinformował o wykonaniu wszystkich planowanych przedsięwzięć br. i nakreślił plan działalności Koła w 2017 r. Następnie złożył życzenia świąteczno-noworoczne i zaprosił wszystkich do łamania się opłatkiem i składania sobie wzajemnych życzeń.

Po opłatku przystąpiono do spożywania potraw wigilijnych ustawionych na obficie zastawionym stole. Były wspomnienia, dyskusje, wymiana poglądów, a wszystko to odbywało się w nastroju świątecznym przy akompaniamencie śpiewanych kolęd.

Jan Stępień

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.