OPŁATKOWE SPOTKANIE ŚWIĄTECZNO – NOWOROCZNE „WOJSKOWYCH BUDOWLANYCH”.

Zgodnie z Planem Zamierzeń Koła, w dniu 15.12.2017 r. w Restauracji „Wieniawa” odbyło się Opłatkowe Spotkanie Świąteczno – Noworoczne Koła ZŻWP „Budowlani”. W spotkaniu uczestniczyło 41 osób, w tym 34 członków i członkiń Koła, dwie małżonki naszych kolegów i pięciu zaproszonych gości. Spotkanie otworzył Prezes Koła „Budowlani” kol. płk Jan Regdosz, który powitał przybyłych na spotkanie członków Koła, przybyłe małżonki oraz zaproszonych gości w osobach:

  • V-ce Prezesa Zarządu Wojewódzkiego – Skarbnika kol. st. chor. sztab. Adama Chodaczyńskiego,
  • Księdza prof. dr. hab. płk. Henryka Szareyko,
  • Prezesa Koła im. gen. Ohanowicza kol. płk. Adolfa Sitarza,
  • Przedstawiciela Koła „Saper” kol. mjr. Andrzeja Jaska,
  • Przedstawiciela byłego Departamentu Infrastruktury MON kol. płk. Andrzeja Żurka.

Następnie V-ce Prezes ZW – Skarbnik kol. st. chor. sztab. Adam Chodaczyński i Prezes Honorowy Koła „Budowlani” kol. płk Jan Stępień wręczyli ostatnie w tym roku odznaczenia i wyróżnienia:

  • Srebrną Odznakę w formie Krzyża za Zasługi dla ZŻWP otrzymał Przewodniczący Komisji Rewizyjnej naszego Koła kol. płk Henryk Janus,
  • Złotą odznakę 35-lecia Związku otrzymał V-ce Prezes naszego Koła kol. ppłk Wiesław Warnicki,
  • Odznaki Honorowe Zasłużony dla Związku otrzymali kol. ppłk Stanisław Olszewski i st. chor. sztab. Ryszard Kołtuński,
  • listy gratulacyjne z okazji okrągłej rocznicy urodzin otrzymali: kol. płk Jerzy Bąk, kol. płk Aleksander Łazarewicz, kol. st. chor. sztab. Ryszard Kołtuński i kol. płk Stanisław Diduszko.

W dalszej części spotkania głos zabrał ks. prof. dr hab. Henryk Szareyko, który dziękując za zaproszenie, mówił jednocześnie o wielkości i sile tradycji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Następnie złożył wszystkim zebranym życzenia świąteczno – noworoczne.

Prezes Honorowy naszego Koła kol. płk Jan Stępień przekazał wszystkim pozdrowienia i życzenia od byłych Szefów i Kolegów z Departamentu Infrastruktury MON, którzy organizowali spotkanie opłatkowe w dniu 8.12.2017 r. w Warszawie.

Następnie aktualnie urzędujący Prezes Koła „Budowlani” kol. płk Jan Regdosz poinformował zebranych o wykonaniu wszystkich planowanych przedsięwzięć br. i nakreślił ramowy plan działania Koła w 2018 r. Następnie złożył życzenia świąteczno – noworoczne oraz zaprosił wszystkich do łamania się opłatkiem i składania sobie wzajemnych życzeń.

Po opłatku przystąpiono do spożywania potraw wigilijnych ustawionych na obficie zastawionym stole. Były wspomnienia, dyskusje, wymiana poglądów, a wszystko to odbywało się w nastroju świątecznym przy akompaniamencie śpiewanych kolęd.

Jan Stępień

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.