Dostojna jubilatka.

W dniu 19 października br. członkini koła ZŻWP im. Ziemi Oleśnickiej Pani Wanda Benedyczak ukończyła 85 rok życia. Z tej okazji w imieniu członków i zarządu jubilatkę odwiedziła delegacja naszego koła w składzie: kol. Andrzej Krzemiński i kol. Jerzy Trzciński. Na spotkaniu wręczyliśmy Pani Wandzie okolicznościowe pismo w pięknej oprawie oraz wiązanki kwiatów, przekazaliśmy też serdeczne życzenia od kolegów.

Po części oficjalnej usiedliśmy przy bogato zastawionym stole i wspominaliśmy interesującą historię życia jubilatki. W czasie wielu lat swojego życia Pani Wanda ze swym Ś.p. mężem Stefanem doczekała się czterech córek i gromady wnucząt oraz prawnuków. Rodzina Pani Wandy również pojawiła się tego wieczoru i były kolejne życzenia i słodkie prezenty. Popróbowaliśmy dobrych potraw, były też toasty za zdrowie.

Z dziennikarskiego obowiązku dodam, że Pani Wanda to rodowita Wielkopolanka, która od 1951 roku mieszka w Oleśnicy, gdzie do służby wojskowej skierowano jej męża Stefana. Po drodze zaliczyli razem kilka przeprowadzek, na szczęście w obrębie garnizonu.

Pani Wanda pracowała w „Czerwonych koszarach”, była podobnie jak mąż lubiana i szanowana przez koleżanki i kolegów. Na koniec dodam, że jest kobietą pełną życia i wigoru, przyciągającą do siebie rodzinę i przyjaciół.

Pani Wando, dostojna jubilatko jeszcze raz życzymy stu lat i zdrowia.

Panią Wandę odwiedził i dla potomnych parę faktów spisał: Jerzy Tomasz Trzciński mjr rez.

Foto: Rodzina – Pan Grzegorz.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.