Wzorcowa współpraca Koła ZŻWP im. Ziemi Świdnickiej z władzami Świdnicy.

Jest środa 28 czerwca, o godzinie 10.00 rozpocznie obrady Rada Miasta. Powoli miejsca na dużej Sali obrad zapewniają się Radnymi. Miejsca dla gości zajmują dyrektorzy szkół, młodzież do wyróżnień i inni zaproszeni na obrady. Nasza delegacja w składzie kol. kol. Tadeusz Bortnik, Jerzy Gaumer, Henryk Mojsa, Mieczysław Lisiewski, z wiązanką kwiatów wchodzi i zajmuje miejsce dla gości.
Godzina 10.00 Przewodniczący Rady Miasta Jan Dzięcielski otwiera obrady i przeprowadza część porządkową. Jedna z części obrad ma być poświęcona sprawom oświaty szkolnej. A więc, nagrody, mianowania, organizacja szkół itp. Jako pierwszym, Przewodniczący udzielił głosu naszej delegacji.
Zgodnie z uchwałą X Wojewódzkiego Wrocławskiego Zjazdu Naszego Związku Prezes Koła Ziemi Świdnickiej odczytał i wręczył podziękowania Pani Beacie Moskal – Słaniewskiej. W podziękowaniu podpisanym przez Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Kol. płk. mgr. Mariana Dąbrowskiego, podkreślono ogromne zaangażowanie Pani Prezydent w pomocy w realizacji statutowych obowiązków zarówno zarządu wojewódzkiego jak i świdnickiego koła. Następnie wręczono Pani Prezydent złoty medal XXXV – lecia związku.

Pani Prezydent podziękowała naszemu związkowi za współpracę w organizowaniu i współorganizowaniu uroczystości patriotyczno – obronnych w mieście. Zaznaczyła, że na nas może zawsze liczyć. I co jest najistotniejsze to fakt, że Pani Prezydent czyni to z mocno osobistym zaangażowaniem. Podkreśliła również swoje związki z byłym świdnickim Garnizonem Wojska Polskiego. Pozowała z nami do zdjęcia.

Pozwolę sobie na osobistą refleksję. Od wielu lat jestem mieszkańcem Świdnicy. Znałem wszystkich jej włodarzy. Ale Prezydenta z takim od serca płynącym zaangażowaniem dla nas, skromnej przecież organizacji, nie było NIGDY !

Tadeusz Bortnik

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.